Як підібрати фільтр для ставка ?

Поради по вибору фільтра для ставка. Фільтраційні системи для водойм - гарантія чистої води.

Тільки доглянута водойма може стати прикрасою саду. Щоб вода завжди залишалася прозорою, штучний ставок потрібно обладнати системою фільтрації.

Більшість ставкових фільтрів має два способи очищення: механічний і біологічний.

Механічне очищення ставкової води полягає в осіданні забруднень різного розміру на щітках та губах.

Біологічне очищення - це розкладання залишків органіки колоніями бактерій, які населяють спеціальний пористий вкладиш фільтра (часто спеціальні пластмасові кульки).

Фірма «Heissner» розробила системи очищення води, які забезпечують екологічний баланс Вашого ставка, гарантують чисту воду і досить прості в обслуговуванні.

Фільтрувальну систему для ставка необхідно підбирати в залежності від розміру ставка. Вода повинна проходити через фільтр кілька разів на добу.
При виборі ставкового фільтра необхідно також враховувати наявність риби в ставку і площа регенераційної зони ставка. Наявність риби в ставку вимагає збільшення фільтрувального обладнання на 50%, регенераційні зона, навпаки, дозволяє зменшити кількість фільтрувальних елементів.

Фільтраційні системи для ставка діляться на два види: напірні і гравітаційні (проточні).

Для фільтрації води в ставках до 15 000 л добре підходить НАПІРНИЙ ФІЛЬТР.
Основною відмінністю напірного фільтра від модульного є можливість подавати відфільтровану воду вище рівня знаходження фільтра.
Чисту воду, що виходить з фільтра, можна використовувати для створення маленького струмка, для функціонування ставкової фігури або каскадного фонтану.
Напірний фільтр має невеликі розміри і його можна закопати в ґрунт,  тобто розмістити нижче рівня води.
Напірні фільтра, як правило, укомплектовані УФ-стерилізатором (УФ-лампою), який вбиває шкідливі паростки синьо-зелених водоростей

Приклад установки напірного фільтра:                             Схема роботи напірного фільтра:

     

 

 

ПРОТОЧНИЙ ФІЛЬТР є зовнішнім фільтром.

Відфільтрована вода стікає з фільтра вільно вниз. Встановлюється такий фільтр, як правило, на березі ставка.

Схема установки проточного фільтра:                       Конструкция проточного фіоьтра:
проточний ставковий фільтр, схема роботи

Проточні фільтра мають модульну або багатокамерну систему, яка дозволяє збільшувати обсяг фільтрування, за рахунок підключення додаткових елементів. Деякі проточні фільтри укомплектовані ультрафіолетовими лампами, але в більшості проточних фільтрів є тільки посадочне місце для УФ-лампи, яку треба купувати окремо.

 

Ультрафіолетові лампи (Уф-стерилізатори) борються з цвітінням води (синьо - зеленими водоростями), відбувається, коли співпадають два фактори: тепла погода і багато світла. 
Стерилізатори можна вбудовувати в корпус фільтра перед очисними камерами фільтра або встановлювати окремо від фільтраційної системи. УФ -стерілізатори не можуть замінити фільтр. Вони тільки вбивають водорості, але не видаляють їх. Тому використання УФ - стерилізатори без наявності ставкового фільтра не ефективно.

 

Для того, щоб вода в штучній водоймі була завжди чистою та прозороюнеобхідно встановлювати ставковий фільтр в комплекті з ультрафіолетовим стерилізатором води.