Ставок для купання.

У цій статті ми розповімо про те, як створити плавальний ставок самостійно, на що слід звернути увагу при плануванні і будівництві.

Будівництво ставка для купання у власному саду - одна з найскладніших завдань. Тому спочатку потрібно ретельне планування. Вам, перш за все, необхідно визначитися і відповісти собі на наступні питання:

1. - Що я хочу: плавальний басейн або плавальний ставок?

2. - Яке місце і який розмір я можу виділити на ділянці для зон регенерації і купання?

3. - Ставок буде з рибою або без риби?

4. - Яку систему фільтрації слід використовувати?

 

Для  відповіді на перше питання «плавальний басейн або плавальний ставок?»

Ставок для купання
необхідно зрозуміти відмінність плавального басейну від плавального ставка, порівняти переваг і недоліки.
У порівнянні з басейном, ставок для плавання гармонійно вписується в загальний ландшафт і є природним елементом Вашого саду (приклади штучних водойм) У плательного ставку не використовується хлор, вода очищається за допомогою фільтрувальних систем з механічної та біологічної очищенням, а ідеальних умовах, досить великої кількості ставкових рослин (регенераційної зони).
Вода в плавальному ставку ніколи не буде такою прозорою, як в басейні з сучасною технологією фільтрації. Природний ставок для плавання рано чи пізно буде заселений різними тваринами, такими як жаби, або тритони. Якщо ви цього не хочете, вибирайте звичайний басейн з хлором. Але якщо Вам миліше і ближче природна водойма, Ваше власне озеро, то тоді плавальний ставок Вам точно підійде.

Якщо екосистема штучного плавального водойми працює добре, то проблем з цвітінням води і появою в ставку слизових водоростей не буде. Незначна кількість дрібних водоростей і інші зважені частинки рослинного походження можуть з'явитися в природному ставок, але з ними успішно впораються ставкові фільтри в комплекті з ультрафіолетовими лампами. Вибираючи плавальний ставок, Ви отримуєте можливість купання в живій воді. Ви отримуєте водний сад, який прикрашає Вашу територію. Ви економите значну частину витрат на технічне обслуговування.

Правильне розташування ставка, зона купання і зона регенерації.

зона регенерацї штучної водойми
Вибір місця для плавального ставка дуже важливий. Сприятливо більш тінисте місце, захищене від сильного сонячного світла. Занадто багато сонця шкодить більшості ставкових рослин і викликає інтенсивне цвітіння води, особливо у весняний період.

Слід уникати розташування вашої водойми або природного басейну занадто близько до листяним деревам. Забруднення води мертвими частинами рослин, такими як листя, значно збільшує кількість поживних речовин в ставку, що так само призводить до цвітіння водоростей.

Порада: ідеально підійдуть тіні через вечнозеленую огорожа і / або стіну будинку.

Розмір плавального ставка випливає з різних зон водойми. Зона для купання, розмір якої відповідає вашим побажанням, повинна врахувати і зону регенерації. Розмір регенераційної зони має становити не 50% від зони купання. Для підтримки еко балансу в садовому ставку або природному басейні, необхідно створювати ставок розміром не менше 35-60 м².

Мінімальну глибину зони для купання слід планувати в розмірі 150 см. Решта ділянок можуть стати більш плоскими. Якщо в ставку планується риба, то для її зимівлі необхідна глибина не менше 100 см.

Плануйте свій плавальний ставок досить великим, в маленькому ставку важче підтримувати екологічну рівновагу.
Після визначення місця для водойми та його планування, можна переходити до створення котловану.

Будівництво водойми детально описано на нашому сайті - читати тут

інстркція з будівництва водойми

Викопуючи землю, одночасно формуйте різні зони ставка. Якщо ви хочете чітко відокремити зону для купання від зон відпочинку, ви можете створити перегородки з дерева, каменю чи бетону. В цьому випадку розділові елементи повинні перебувати нижче поверхні води, щоб вода в ставку могла циркулювати.

По кроковий опис будівництва водойми з плівки та відео  можна занйти тут.

В нашому пораднику "Ваш ставок" Ви зайдете:

Дизайн штучної водойми

Будівництво водоспаду, водного каскаду, струмка та фонтану.

Інструкція з експлуатації штучної водойми.

Оформлення берегової лінії ставка
 

Матеріали для  будівництва ставка для купання, ставкові насоси, системи фільтрації, ставковий декор Ви можете замовити в нашому інтерет магазині:

Товари для ставка та саду        (apexland.com.ua)

 

 

фото: 
плавательный пруд