Штучна водойма. Сезонний догляд, весна.

Весна - час підготовки штучного ставка до нового сезону.

Перше, що необхідно зробити - це провести ревізію берегової лінії,  очистити дно від намулу та бруду, перевірити, як працює ставкове обладнання.

Якщо водойма невелика, то для проведення весняної чистки, допустимо, викачати воду, і за допомогою звичайної щітки ретельно очистити стінки  та дно водойми від бруду.

Великі водойми осушують раз в три роки (детально описано в наших рекомендаціях по догляду). Для чищення ставка наповненого водою, використовують «водний пилосос».

Як тільки зійшов лід, необхідно підключати обладнання: насос, фільтр, а з приходом теплих днів і УФЛ.

Підключення насосу.

Якщо насос зимував у водоймі, його необхідно дістати та  очистити від вапняних нашарувань.  Перевірити працездатність.

Підключення і запуск фільтра для ставка.

Новий ставковий фільтр, так само, як і законсервований на зиму, на перших порах, здатний тільки механічно очищати воду. Біологічне очищення води почнеться через кілька тижнів, коли в фільтрувальних матах і спеціальних кулях розмножиться  необхідна кількість бактерій. Що б прискорити процес формування бактерій, в ставковий фільтр можна додати «Стартер бактерій». При додаванні стартера необхідно зупинити роботу фільтра від години до двох. Додавати стартові бактерії доцільно при температурі води не нижче + 10 .

 Ультрафіолетова лампа.

 Необхідно подбати  про заміну УФЛ. Термін служби УФЛ - 8000 годин. УФ - стерилізатори води включають в травні. Їх використання залежить від ступеня забруднення води. Якщо лампа в УФ стерилізатора пропрацювала понад 8000 годин, вона вимагає заміни.

Теплі сонячні дні, і часті дощі викликають розвиток нитчастих зелених водоростей в ставку. У цей період фільтри і ультрафіолетові стерилізатори води не в змозі впорається з їхнім бурхливим ростом. У боротьбі з нитчастих водоростями відмінно себе зарекомендував  засіб «Saralin Plus».