Плавальний ставок

Все більшою популярністю користуються штучні плавальні водойми, або, як їх ще називають, «ставки-купальні».

Що ж це таке плавальний ставок? У чому плюси і мінуси штучного водоймища для купання?

З початку про переваги ставка для купання, про те, чому багато хто вибирає плавальний ставок, а не басейн:

- плавальний ставок не вимагає хімічного очищення води хлором. Правильно облаштований ставок перетворюється на саморегулюючу екосистему. На відміну від басейнів, витрати  на утримання ставка обернено пропорційні його розміру. Чим більше ставок, тим легше і швидше в ньому встановлюється біологічна рівновага, тим стабільніше екосистема, тим менше зусиль і витрат потрібно на підтримку чистої і прозорої води.

- в декоративному плавальному ставку не потрібно часто міняти воду. Чистку ставка і заміну води проводять раз на 2-3 роки. Прибирання ставка буде полягати в тому, щоб восени підрізати рослини, а навесні прибрати з дна мул.

- плавальний ставок не треба консервувати  на зиму - спускати з нього воду, або захищати спеціальними ролетами.

 - ставок легко і природно вписується в сформований ландшафт, виглядає на території гармонійно і красиво.

Декоративний плавальний ставок - це і водойма, і басейн і водний сад!

«Плавальний ставок - це більше, ніж просто гарне водоймище, в якому приємно купатися, більше, ніж складна інженерна споруда. Це, якщо хочете, нова філософія життя, природності, натуральності, гармонії з природою і самим собою. »- Ніколас Субота, Німеччина, видання The Architect

Недоліки плавального ставка:

До недоліку треба віднести той факт, що для створення оптимального екологічної рівноваги в такому ставку- купальні, необхідно дотримуватися співвідношення двох зон (регенерації і плавальної), як 1: 2. Тому не доцільно будувати плавальні ставки менше 45 квадратних метрів. Співвідношення безумовно може змінюватися на користь плавальної зони, але при цьому необхідно встановлювати додаткові біо-фільтрувальні системи, вартість яких досить висока.

Скільки коштує створення плавального ставка?

Відповісти на це питання можна тільки після складання кошторисної документації. Але усереднена ціна, виходячи з досвіду, виходить  200-240 євро за квадратний метр площі водойми.

Ціна включає в себе матеріали та обладнання (підкладковий матеріал «profitex», плівку ПВХ, фільтрувальне та насосне обладнання, УФЛ, гофровані шланги , сполучну арматуру) *, а також, повний комплекс робіт з формування котловану, берегової лінії, укладання підкладкового матеріалу, укладання і склеювання плівки, монтаж та підключення обладнання, декорування водойми природним каменем.

  • Матеріали та обладнання компанії  «Heissner»  Німеччина.
     
Ставок на дачі
Ставок біля хати
штучна водойма з плівки