Фонтани в саду.

Фонтан в саду.  Садовий фонтан своїми руками.

Для того щоб урізноманітнити ландшафт своєї ділянки, принести прохолоду і живильну вологу в садок, використовують фонтани і міні оазиси. . Фонтани, каскади і водоспади не тільки прикрасять Ваш сад, а й наповнять його чарівними звуками дзюрчання води. У жарку пору року вам буде приємно відпочити близько поблизу фонтану, насолоджуючись дрібними райдужними бризками.

Фонтани бувають різних типів: готові стаціонарні фонтани з поверхневими резервуарами для  води,  і фонтани з прихованим ( вкопаним) резервуаром.

Найбільш практичні моделі готових фонтанів не потребують стаціонарного підведення води. Їх можна розмістити на лоджії, на терасі, в саду і при бажанні переносити з місця на місце. Такі фонтани виконані з легкого полімерного матеріалу, скловолокна або матеріалу DuraSand (суміш каменю, піску та полімеру).

Приклад таких фонтанів представлено на фото 1-3.

                

 

Фонтани  з прихованим резервуаром для води (Pebble Pools) - це спеціальні фонтанні комплекти. Комплект складається з резервуара для води, насоса і фонтанної насадки. Фонтанна насадка може являти собою декоративний елемент: фігурку тварини, дитини, квітка і.т.д.

Резервуар для води закопується в землю, зверху накривається міцною сіткою, і декорується галькою. Насос розміщують в резервуарі, трубку від насоса виводять наверх і під'єднюють до фонтанної фігури або до фонтанної насадки. Створюється враження, що вода тече «під землю».

Принцип роботи фонтану (Pebble Pools) зображено на схемі рис.5, а приклади фото 7-8.

            
          

      8  

 

Маленький садовий фонтан можна створити самостійно, на свій смак, в стилі вашого саду.

Зі звичайної дерев'яної бочки можна створити мініатюрний водний сад з фонтанчиком (фото10). Для цього Вам знадобиться ємність, рослини і малопотужний фонтанний насос з насадкою. Важливо пам'ятати: для того, що б Ваша вода не розбризкувалась за межі резервуару, висота фонтану повинна бути вполовину менше діаметру резервуара.

                   10                        

 

Якщо  в саду, на балконі або терасі  не має можливості встановити резервуар потрібного діаметру і бризки води потрапляють за межі резервуару (особливо в вітряну погоду), то в такому випадку замість насоса з насадками можна встановити ультразвукову установку з туманом.

12  
Фонтан в саду  це музика води, це релаксація, це цілюще джерело в спекотний день. Не відмовляйте собі в задоволенні мати невелекий садовий фонтан на своїй ділянці.