Елементи декору в ландшафтному дизайні

Декор для садових доріжок, настінний садовий декор, фігурки тварин і гномів - всі ці елементи дозволяють оформити сад красиво і індивідуально. Вибір декоративних елементів для прикраси саду великий. Приклади і поради в нашій статті.

Елементи ландшафтного дизайну різноманітні. Основні його групи, це:

- Самі будівлі, що формують центр ландшафтного проекту

- газони і доріжки

- зелені насадження

- великі декоративні елементи (ставок, фонтан, паркова скульптура)

- дрібні художні деталі (садові фігурки, світильники, меблі, настінні прикраси і.т.д.).

 

Гармонійне поєднання  інженерного мистецтва, біології та філософії дозволяє отримати максимальне задоволення від створеного вами ландшафтного дизайну, зробити його потужним джерелом життєвої сили.

Змінюйте елементи свого оточення. Експериментуйте. Довіряйте своїй інтуїції, емоціям та  почуттям. Сподіваємось, що наш садовий декор вам в цьому допоможе.

До елементів садового декору відносяться садові фігурки тварин, садові гномики, настінні панно, декоративні плити для садових доріжок і т.д.

 

Садові доріжки.

Садові доріжки є невід'ємним атрибутом дизайну саду, а іноді, і центральним декоративним елементом. Доріжка, що веде до будинку, повинна гармоніювати з матеріалом будівлі. Найбільш довговічними є доріжки вимощені бруківкою або кам'яними плитками різного розміру. Такі доріжки можуть мати привабливий вигляд, але іноді, при великій поверхні мощення і його однотонності виглядають сумно.

Що б оживити кам'яну доріжку, можна в мощенні зробити вікна з травою, приклад на фото 1, або вмонтувати освітлення у вигляді бруківки (фото 2).

 

1.  2.світильник в бруківку

 

Садову доріжку, що веде до ставка, можна декорувати спеціальними фігурками: равликами, жабами, черепахами, крокодилами …

Фігурки можуть бути виконані з арт-бетону або з полімерного матеріалу - Polyresin. Обидва матеріали добре переносять атмосферні впливи.

декор в берегову доріжку   

Якщо Ваша земельна ділянка маленька і рослини знаходяться дуже близько один до одного, то в такому випадку  можна створити  крокову доріжку з декоративних каменів або спеціальних елементів.

декор Черепаха для садової доріжки  декор Равлик для садової доріжки

 

Декоративні елементи створюють привабливий акцент на загальній поверхні доріжки і вносять певну індивідуальність в архітектуру вашого ландшафту.

Багато видів садового декору можна використовувати як для доріжок, так і для стін.

Такий декор повинен бути виконаний з міцного матеріалу: спеціального полімерного бетону або полімерного матеріалу з суміші кам'яної крихти і смоли - Polyresin. Вироби з полірезин створюються методом холодного лиття, що не дозволяє їм битися і тріскатися. Приклад застосування декору Жаба в підпірної стіни і в доріжці показаний на фото:

 

Настінний садовий декор.

 

Дуже часто виникає необхідність задекорувати садову альтанку або глуху стіну огорожі.

Перше і природне бажання висадити в'юнкі  рослини. Живі рослини, що обплітають огорожу, стіну будинку або альтанку виглядають привабливо. Але перш ніж приступати до висадки таких рослин, добре зважте всі за і проти. Справа в тому, що якщо на сухому півдні, рослини, які  обплітають будинок, влітку зберігаю в ньому прохолоду і вологу, то місцях з вологим кліматом, вони дуже часто призводять до сирості. Деякі рослини так глибоко здатні пускати коріння, що пробивають кладку, руйнують цілісність конструкції і провокують появу цвілі.

Уздовж глухого забору краще висаджувати кущі, а верхню частину при необхідності прикрасити настінним декором.

На сьогоднішній день різноманіття настінного декору дуже велике. Його необхідно підбирати з урахуванням всього вашого архітектурного ансамблю.

Є настінний вуличний декор, виконаний з кольорової глини - теракоти. Великий вибір декору з теракоти на нашому сайті apexland.com.ua в розділі  "Декор для стін та доріжок саду".

         

 

Є настінний декор з полімерного матеріалу, під натуральний камінь, ковані вироби з металу, литі вироби з бронзи.

Декор для стін і доріжок з флуоресцентним елементом. Світиться такий декор за рахунок  люмінофора - екологічно чистого продукту. В день він накопичує світло, щоб потім сяяти у темряві.

Декор для стін і доріжок зі світловим елементами структурою і кольоровою гамою схожі на вироби з натурального каменю.

    

 

Садові фігурки.

Природно і гармонійно виглядають в саду фігурки тварин, особливо якщо вони максимально схожі на своїх живих побратимів.

Приклад фігурки тварин від німецької компанії «Heissner».

Фігурки тварин є популярним декором для саду, з ними ваш сад оживає. Садові фігурки равликів, зайців, і інших звіряток природно дивляться  між багаторічними рослинами, чагарниками, на газоні.

садова фігурка заяц садова фігурка Равлик

 

У Німеччині дуже популярні гноми. Виконано такі гноми матеріалу, що не тріскає, не розламується при падінні, і легко фарбується - з  полірезину.

Садові фігурки з матеріалу Polyresin підходять на кожен сезон. Вони морозостійкі, стійкі до ультрафіолетових променів, їх можна розміщувати, як в саду, так і на терасі або балконі.

Садовий гном

У ландшафтній архітектурі всіх віків садові фігури грали особливу роль в якості декоративних елементів. Колись вони виготовлялись  з натуральних каменів вручну, і  мали свої переваги з точки зору атмосферостійкості  і естетики.  Проте  такі садові скульптури були важкими і вимагали значного місця для встановлення. Якщо у вас велика територія і класичний дизайн саду, то вам, безсумнівно, підійде садовий декор з натурального каменю. Наприклад, Саламандра з натурального піщаника буде виглядати в вашому саду природно і благородно.

садова фігурка з натурального каменю

 

Якщо територія саду не велика, краще використовувати декор з полімерного матеріалу. Фігурки і елементи з сучасного полімерного матеріалу стійкі до перепаду температур і опадів. Вони не такі важкі, як вироби з каменю і можуть легко переставлятись з місця на місце. Полімерний матеріал може повністю імітувати природний камінь. Скульптура «Камінь-голова», може бути виконана, як з натурального каменю, так і з полімеру, і обидва вироби виглядають природно і органічно.

Фігурки жаб біля ставка або веселі кам'яні голови, неодмінно викличуть посмішку у ваших гостей.

Веселі жаби - садові фігурки  камінь-голова декор для сада

Фігурок для саду в продажу безліч. На нашому сайті садові фігурки можна купити  в розділі ДЕКОР для САДУ та БУДИНКУ

Важливо розміщуючи фігурки на ділянці не переборщити з їх кількістю і різноманітністю.