Будівництво водойми з плівки

Для спорудження декоративних та плавальних ставків доцільно використовувати  спеціальну плівку.
Використання плівки ПВХ при будівництві водойм має ряд переваг:
• простота укладання і монтажу плівки, легкий ремонт 
• можливість створення різноманітних конфігурацій 
• можливість зміни конфігурації після спорудження та експлуатації 
• екологічність, сприятлива для риб і рослин 
• забезпечення надійної гідроізоляції 
• стійкість до впливу низьких температур і ультрафіолету 
• легкий демонтаж та утилізація 

 

СТАВОК З ПЛІВКИ - будуєм власноруч.

1.Визначіться з місцем розташування, формою і розміром ставка. Позначте шлангом або шнуром форму майбутнього водоймища і починайте копати котлован. Ухили між окремими зонами ставка не повинні перевищувати 30-35 градусів залежно від складу грунту. Наперед продумайте розташування джерел електроживлення для обладнання.

 

     2.Обязково зформуйте багаторівневі тераси. Визначте зону мілководдя. Пам'ятайте, що прибережним рослинам необхідна глибина 10-20 см, водяним ліліям 50-100 см, а рибам 80 - 120 см. Залиште місце для закріплення плівки по береговій лінії. Підберіть фільтри та насоси, а також продумайте де їх розмістити.

 3.Приберіть каміння і коріння дерев з поверхні створеного котловану, висипте на дно шар піску, укладіть спеціальний геотекстиль. Вириту землю, рекомендуємо використовувати для створення земляного валу, по якому пізніше можна покласти струмок з водоспадом.

 


 

   4.Тепер акуратно розкривайте плівку. Розпрямте її на дні. Кладіть плівку, щільно притискуючи її до всіх вигинів котловану.

 

 

 

 

5.Починайте повільно заливати Ваш ставок водою до рівня заболоченої зони. При цьому можна розправляти зморшки, що залишилися на плівці. Оскільки під вагою води еластичне покриття ще буде якийсь час просідати, оформлення берегів відкладіть на день-другий.

 

   
 

  6.Останній етап - декорування Вашого ставка. Берегову лінію прикрасьте прибережними рослинами. Розставте ємності з водними рослинами на терасах і на дні. Оформіть ставок у відповідності зі стилістикою Вашого саду і дому. Підключіть насоси, фільтри і підсвічування.

 

Відеоролик про будівництво штучного водоймища з плівки ПВХ